Genel

2022 Dekorasyon Trendleri

Dekorasyon trendleri her mevsim değişebildiği gibi senelerin de genel bir dekorasyon algısı olmaktadır. Trendlere ayak uydurarak modern, şık, güncel bir ev görünümü sağlayabilirsin. Yaklaşan 2022 senesinin dekorasyon trendlerini derlediğimiz yazımızda kendi zevkine uyumlu maddeleri alarak evine göre uyarlayabilirsin.

2022 Dekorasyon Trendleri Nasıl Şekillendi?

Tüm dünyayı etkileyen ve hala etkisi altında tutan pandemi dönemi yüzünden evlerimiz bizler için her anımızı geçirdiğimiz bir sığınak haline geldi. Eğitim, iş, spor ve hatta eğlence aktivitelerimizin hepsini evde gerçekleştirmeye başladık. Yavaş yavaş çeşitli önlemler dahilinde ‘yeni normal’e göre şekillenen bu hayat tarzımızda da değişiklikler oldu. Evlerimizde vakit geçirdikçe evimizin avantajlı, dezavantajlı, değişime veya tamire ihtiyacı olan, kullanışlı yerleri gibi pek çok şeyi keşfetmiş olduk.

2022 dekorasyon trendleri de aslında keşfetmiş olduğumuz bu özellikleri evimizi ve aslında hayatımızı değiştirmemiz için birer kriter olarak ele almış durumda. Söz konusu trendlere göre daha sakin, az eşyalı, göz yormayan, düzenli, doğa dostu ve en önemlisi işlevsel ev elementleri işin içine dahil oldu. Görsel içerikli örneklerle daha da detaylı anlatacağımız bu trend maddelerine bir göz atalım.

Çok Kullanımlı Mobilyalar

Çalışma odaları, ofisler, mutfaklar ve oturma alanlarında sadece dekoratif mobilyalar yerine çok kullanımlı, farklı işlevleri olan tasarımları tercih edebilirsin. Uzun süre boyunca evlerimizde kaldığımız bu geçmiş yıllarda 2022 evi tüm verimiyle kullanmak üzerine kurgulanmış. Sıradan gözüken orta sehpaları, tezgahları, pencere pervazlarını veya ofis mobilyalarını farklı işlevlere yönelik değiştirebilirsin.

Ekstrem Minimalizm

Bahsettiğimiz üzere evi daha verimli şekilde kullanmak ve boşluk / doluluk oranından faydalanmak için minimal dekorasyon akımı, trendler arasında sayılabilir. Eğer yaşam alanında minimum eşya ve maksimum boşluğu seviyorsan evinde ekstrem minimalizm kurallarını uyarlayabilirsin. Bunun için sadece işlevi olan ürünleri değerlendirebilir ve her dekorasyon parçasında çizgisel yaklaşımları benimseyebilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir